JUNIORSKO EP U GRUZIJI Superteškaš Lovro Pavčec superiorno u četvrtfinale!

Lovro Pavčec u superteškoj kategoriji +80 kg pobijedio je u osmini finala Rumunja Florina Ionita i plasirao se u četvrtfinale Europskog juniorskog prvenstva u Tbilisiju.

Hrvatski prvak dominirao je u sve tri runde protiv znatno višeg, dugačkog Rumunja Ionita, držao stalni pritisak i usmjeravao rumunjskog boksača prema konopcima i kutovima, a onda mu iz blizine plasirao kombinacije udaraca u tijelo i glavu.

Pavčec nije popuštao u tempu nijednog trenutka, Rumunj je uspijevao kontrirati koliko je mogao pod stalnim napadima, no više je morao biti usredotečen na povlačenje pred jakim Pavčecovim serijama.

Suci su jednoglasno bodovali meč 5:0 za Lovru Pavčeca koji će se u četvrtfinalu, u petak 9. srpnja boriti za novu europsku medalju. Pavčec je prije dvije godine u Tbilisiju na kadetskom prvenstvu Europe osvojio naslov europskog viceprvaka.

Mladi superteškaš iz BK Nokauta iz zagrebačke Dubrave, pod vodstvom Yousefa Hasana koji je kao trener reprezentacije uz Lovru u Tbilisiju s izbornikom Zoranom Kraljem ml.,  nedavno je proglašen i najboljim tehničarom uglednog međunarodnog juniorskog tunira u Vrbasu. Formom i snagom prezentiranom u prvom meču na Europskom prvenstvu sigurno se ima pravo nadati novoj velikoj medalji u Gruziji.

Pavčecov protivnik u borbi za medalju, u četvrtfinalu u petak, 9. srpnja bit će isto tako stasiti, visoki Izraelac Ariel Prilutsky koji je prekidom pobijedio opasnog armenskog udarača. Armenac je imao problema s ozljedom nosa, stalno je zbog krvarenja iz nosa izbacivao gumu iz ustiju, a sudac u ringu je u trećoj rundi prekinuo meč u kojem se Izraelac pokazao kao kvalitetan i pokretan tehničar.

Uz Lovru Pavčeca dosad se u četvrtfinale plasirao i Bruno Bačac u kategoriji do 48 kilograma.