JUNIORSKO EP U GRUZIJI Čak desetoro hrvatskih juniora otputovalo u Tbilisi, izbornik Zoran Kralj ml. očekuje barem tri medalje

Juniorska reprezentacija Hrvatske otputovala je na Europsko prvenstvo u Tbilisiju (Gruzija) koje traje od 1. do 12. srpnja 2021.

Za juniorsko EP prijavljen je respektabilan broj sudionika, oko 350 mladih boksačica i boksača (rođeni 2005. i 2006. godine) iz više od 30 zemalja.

Hrvatski boksački savez osigurao je da juniorska hrvatska reprezentacija bude vrlo kvalitetno zastupljena na  smotri najvećih europskih talenata.

Juniorski izbornik Zoran Kralj ml. i trener Yousef Hasan u glavni grad Gruzije poveli su najbolje hrvatske juniore u devet kategorija, te juniorsku prvakinju Niku Lopac u kategoriji do 80 kg:

48 kg BRUNO BAĆAC (BK TEAM PREDATOR)

50 kg IVAN MIKULIĆ (BK ČAKOVEC)

54 kg MARKO VUČKOVIĆ (BK LEONARDO)

57 kg LUKA JERKOVIĆ (BK COLOSEUM)

63 kg ANTE MILKOVIĆ (BK SALONA)

66 kg MAURO KELENC (BK TEAM PREDATOR)

75 kg ANTHONY MIRKOVIĆ (BK ARENA PULA)

80 kg MATEO PEJIĆ (BK RIJEKA)

+ 80 kg LOVRO PAVČEC (BK NOKAUT)

JUNIORKA: 80 kg NIKA LOPAC (BK SENJ) s trenerom Veselinom Lakičevićem.

Izbornik Zoran Kralj ml. iznio je očekivanja uoči polaska na put u Gruziju:

“Vjerujem da Hrvatska može osvojiti tri medalje, možda i više. To su naši najbolji juniori, požrtvovno su se pripremali za Europsko prvenstvo, apsolutno su zaslužili nastup i vjerujem da će ga opravdati odličnim borbama u najjačoj europskoj konkurenciji. Mlađe dobne skupine bile su najviše pogođene u pandemijskoj godini, svi su trenirali u vrlo teškim uvjetima i divim se našim mladim sportašima koji su to uspjeli prebroditi. Zato vjerujem i da će ih rezultat nagraditi.”

Najizgledniji borci za medalje svakako su teškaši Lovro Pavčec i Mateo Pejić koji su upravo u Tbilisiju prije dvije godine postali kadetski viceprvaci Europe. Izbornik Zoran Kralj ml. kaže:

“Nikoga ne opterećujemo teretom favorita, na boksačima je samo pružiti maksimum, a sigurno imamo barem tri-četiri kandidata koji se mogu upustiti u borbu za medalje. Nedostaje im svima više mečeva i iskustva i naravno, puno toga ovisi o ždrijebu. Vjerujem da ćemo imati i jako ugodna iznenađenja.”

S brojnom hrvatskom selekcijom u Gruziju otputovao je i međunarodni sudac Edvardo Gustin, a veliko je priznanje hrvatskom boksu i Hrvatskom boksačkom savezu što je Europska boksačka federacija EUBC za prvog čovjeka natjecanja (Competition Manager) na Europskom juniorskom prvenstvu postavila glavnog tajnika HBS-a, Marka Marovića.

Marko Marović (desno) prvi je čovjek ispred EUBC-a na juniorskom EP u Tbilisiju (Competition Manager), na slici s predsjednikom HBS-a Bonom Bošnjakom, glavnim tajnikom EUBC-a Istvanom Kovacsom i dopredsjednikom HBS-a, generalom Mladenom Mikolčevićem

Predsjednik HBS-a Bono Bošnjak ispratio je devet najboljih hrvatskih juniora i juniorku Niku Lopac s izbornikom Kraljem i trenerima Hasanom i Lakičevićem, te sucem Gustinom na Europsko prvenstvo u Tbilisiju