IZVRŠNI ODBOR HBS-a Nikolina Ćaćić i Luka Plantić za plasman u Tokio nagrađeni od Saveza s po 10.000 kn, izabrani novi izbornici po dobnim skupinama

Održana je redovna elektronska sjednica Izvršnog odbora Hrvatskog boksačkog saveza na kojoj su se birali izbornici po dobnim skupinama za sljedeća natjecanja, a slijedom utvrđenih rezultatskih kriterija HBS-a usvojenih prije sedam godina.

Uoči sjednice članovima Izvršnog odbora HBS-a kratkim objašnjenjem obratio se dosadašnji izbornik Dorian Čalić:

“Poštovani,

Obavještavam Vas da više nisam u stanju obnašati ulogu izbornika zbog klupskih i privatnih razloga.

Zahvaljujem na dosadašnjem ukazanom povjerenju.

Sportski pozdrav

Dorian Čalić”

Izvršni odbor usvojio je Čalićevu ostavku i zahvalio mu na predanom i uspješnom obnašanju izborničke funkcije u proteklom periodu, a slijedom utvrđenih rezultatskih kriterija izabrani su novi izbornici po dobnim skupinama.

SENIORI MUŠKI

Izbornik – Kristijan Hodak

Trener reprezentacije – Dorian Čalić

JUNIORI MUŠKI

Izbornik – Zoran Kralj ml.

Trener reprezentacije – Hasan Yousef

MLAĐI KADETI I KADETI (skupno s obzirom na ključni razvojni period te međunarodna natjecanja samo za kadete – EP)

Izbornik – Niko Marketin

Trener reprezentacije – Matej Matković

Na prijedlog predsjednika Bone Bošnjaka Izvršni odbor je usvojio nastavak pozitivne prakse Hrvatskog boksačkog saveza s novčanim nagradama za svoje sportaše koji su se kvalificirali na Olimpijske igre.

Nikolina Ćaćić i Luka Plantić za uspješan prolazak kvalifikacija u Parizu i plasman na Olimpijske igre u Tokiju nagrađeni su od HBS-a svaki s po 10.000 kuna.