IZBORNICI SVIH NACIONALNIH SELEKCIJA PREDAJU PLANOVE I PROGRAME ZA 2023. GODINU Doneseni planovi bit će temelj za postizanje vrhunskih rezultata u sljedećoj godini i nastavak kontinuiteta uspjeha hrvatskog boksa

U četvrtak, 1. prosinca 2022. završava rok za izbornike nacionalnih selekcija za dostavu planova i programa po reprezentacijama za sljedeću 2023. godinu.

Izbornici reprezentacija svih dobnih skupina (kadeti, juniori, ml seniori, seniori, te ženska reprezentacija) predočit će kompletan plan rada u 2023. godini:

– širi popis reprezentativnih kandidata u selekciji za koju su nadležni

– prioritete među natjecanjima

– plan nastupa na turnirima

– zajedničke pripreme

– plan praćenja kandidata po klubovima.

Svi planovi nastupa i priprema, podrazumijeva se, trebaju biti usklađeni s kalendarom Svjetske boksačke federacije IBA-e, Europske boksačke federacije EUBC-a i s nacionalnim kalendarom HBS-a za 2023. godinu.

Kad Izvršni odbor na sljedećoj sjednici bude upoznat s kompletnim planom reprezentativnih selekcija i kad planovi budu usklađeni i usvojeni, imat ćemo cjelovitu sliku aktivnosti svih nacionalnih selekcija u 2023. godini i dovoljno vremena da se sve akcije naših boksačica i boksača kvalitetno organizacijski pripreme i sprovedu.

Sve je to u funkciji stvaranja svih potrebnih preduvjeta za postizanje kvalitetnog sportskog rezultata i daljnjeg napretka hrvatskog boksa koji je u 2022. godini osvojio rekordnih 12 velikih medalja na europskim prvenstvima te svjetskom studentskom prvenstvu.

Pogotovo je važno uspješni rezultatski kontinuitet zadržati u sljedećoj 2023. godini koja donosi brojna natjecanja na najvišoj razini, u prvom redu Svjetska prvenstva za seniore i seniorke, te kvalifikacije za Olimpijske igre 2024. godine u Parizu.

Izbornici izradom i usvajanjem planova preuzimaju obvezu da ih se pridržavaju i rade po njima, a također će zbog preciznosti i otklanjanja bilo kakvih nedoumica i nepotpunih interpretacija, svu službenu komunikaciju s klubovima koje se tiču kompletnog rada nacionalne selekcije obavljati pismenim putem, a i da komunikacija bude pravodobna kako bi svi, izbornici, boksači i klupski treneri, te ured HBS-a na vrijeme imali sve potrebne informacije.

Sukladno nedavno potvrđenom i u saborskoj proceduri izglasanom novom Zakonu u sportu, HBS ima obvezu uskladiti sve pravilnike s novo usvojenim zakonom što je već u izradi.

Svi usklađeni pravilnici bit će objavljeni na službenoj stranici Hrvatskog boksačkog saveza i svima dostupni na uvid, prvenstveno onima kojima su i najvažniji, svim članicama HBS-a.

Sportski pozdrav,

URED HBS-a