Izaslanstvo HBS-a u MZOS-u

20160617_140517(1)Izaslanstvo Hrvatskog boksačkog saveza, održalo je radni sastanak u Ministarstvu znanosti obrazovanja i sporta. Povod istome je niz projekata na čelu sa nadolazećim Europskim kadetskim prvenstvom u boksu, koje će se idućeg mjeseca održati u Zagrebu. Predsjednika HBS-a Bonu Bošnjaka, Dopredsjednika Zagrebačkog boksačkog saveza Tadiju Petrovića, Glavnog tajnika HBS-a Marka Marovića i kipara Antu Jurkića Ministar Predrag Šustar je pozdravio i prepustio u ruke Pomoćnici Ministra za sport Janici Kostelić i njenim suradnicima iz Uprave za sport.

– Pratimo rad Hrvatskog boksačkog saveza i imamosame pohvale. Uložen je veliki trud i energija, koji su donijeli rezultate. Vjerujemo da ćete uz ovo vodstvo saveza koje je konsolidiralo boksačke redove biti i još uspješniji. Ministarstvo je uvijek u službi sportašima i pružit ćemo Vam pomoć i suradnju u zakonskim okvirima – poručili su iz Ministarstva.

Ujedno, pohvaljene su i inicijative za ulaskom u boksačku Bundas ligu, kao i u regionalnu boksačku ligu, jer se Hrvatska posljednjih godina pokazala kao vodeća zemlja ovog dijela Europe u plemenitoj vještini. Također, i projekti “van ringa” kao što je spomenik Mati Parlovu ze knjiga i film pokazuju širinu vodstva HBS-a, kako kažu u Upravi za sport.

– Osobno pohvalila bih inicijative dovođenja velikih priredbi u Hrvatsku, jer je našim sportašima lakše nastupati na domaćem terenu. Dovesti seniorsko prvenstvo Europe u Zagreb veliki je korak.Vjerujem da će se za to naći dovoljno energije i novca za provedbu – nadovezala se Janica Kostelić.

Ujedno, Ministarstvo je potvrdila i da će se uključiti oko postavljanja  otkrivanja spomenika najboljem Hrvatskom sportašu 20.stoljća Mati Parlovu.