Hrvatski boksački savez na Europskom tjednu sporta

U suradnji sa Središnjim državnim uredom za sport, Hrvatski boksački savez ove godine je sudjelovao u inicijativi #Be active sa svojim predstavnicima Željkom Mavrovićem i Mariom Preskarom.Europski tjedan sporta  je inicijativa Europske komisije za promicanje športa i tjelesne aktivnosti diljem Europe koja se 2018. godine održava četvrti put. Glavna tema kampanje za Tjedan sporta je #Be active kojom se želi potaknuti javnost da bude aktivna, ne samo tijekom tog tjedna nego i cijele godine.

Kao dio vrijedne sportske stvarnosti koja itekako doprinosi aktiviranju i poticanju mladih na bavljenje sportom, Hrvatski boksački savez je sudjelovao u današnjoj inicijativi na Jarunu u Zagrebu sa  prezentacijom od strane naših proslavljenih boksača Željka Mavrovića i Maria Preskara koji su progovorili o njihovim počecima bavljenja boksom u mladoj dobi. “Boks ti može pomoći te osposobiš sebe, osnažiš sebe  te da se sa životnim problemima lakše nosiš” rekao je između ostalog Željko okupljenim mladima i sportašima, te najavio  i daljnje prezentacije djeci i mladima diljem Hrvatske kroz projekt škole boksa koji uskoro kreće u svoju realizaciju. Okupljenim sportašima, klubovima i zainteresiranima se uvodnim riječima obratila i Državna tajnica za sport, Janica Kostelić, koja je sve pozvala na zajedničko promicanje fizičke aktivnosti i sportskih vrijednosti koje živimo.