Hrvatski boksači u novoj LEGEA opremi otputovali na Beogradskog pobjednika

Hrvatski boksači koji će od 24. do 28. travnja 2021. nastupati na velikom AIBA turniru Beogradski pobjednik, u vrhunskoj svjetskoj konkurenciji sportaša iz 40-tak zemalja svijeta, otputovali su za Beograd.

Iz Zagreba su, nakon što su zadužili novu LEGEA opremu partnera HBS-a, zajedno sa svojim trenerima u kombiju Hrvatskog boksačkog saveza krenuli: Filip Kolar (69 kg, BK Čakovec) s trenerom Vanjom Kostelom; Nikoleta Grdović (81 kg, Zadar) s trenerom Draganom Vidajićem i Kristijan Duje Gaćina (91 kg, Gladijator) s trenerom Tomom Kadićem.

U Slavonskom Brodu pridružili su im se Gabrijel Veočić (75 kg, Brod) s trenerom Perom Veočićem, a u Beogradu će im se priključiti peti član naše selekcije – olimpijski kandidat Marko Milun (+91 kg, Leonardo) s trenerom Leonardom Pijetrajem.

Deset dana na priprema u Beogradu već borave naše reprezentativke: Marija Malenica (60 kg, Pit Bull Split), Nikolina Ćaćić (57 kg, Omega Zagreb), Dea Bolanča (57 kg, Pit Bull Split) i Sara Kos (64 kg, Petar Zrinski Zagreb) s trenerima Antom Matasom i Franjom Kristićem.

Eliminacijske borbe u Beogradu počinju u petak, 23. travnja i odvijat će se svaki dan do finala u utorak, 27. travnja.

Nastup na Beogradskom pobjedniku, najjačem svjetskom turniru u ovom dijelu sezone, najviše AIBA kategorije, bit će glavne provjere našim olimpijskim uzdanicama Mariji Malenici, Nikolini Ćaćić i Marku Milunu za olimpijske kvalifikacije u lipnju u Parizu. Opcija je da se finalne borbe, dopuste li vremenski uvjeti, organiziraju na otvorenom na Kalemegdanu. Domaćinima u Beogradu i Boksačkom savezu Srbije to će biti pak generalna proba za Svjetsko boksačko prvenstvo najesen ove godine.

Prijenosi mečeva s Beogradskog pobjednika moći će se pratiti u svim zemljama u okruženju na ArenaSport TV-u (ArenaFight TV-u u Srbiji).

Naše boksače i njihove trenere iz Hrvatskog boksačkog saveza ispratio je glavni tajnik Marko Marović koji će s predsjednikom HBS-a Bonom Bošnjakom biti prisutan na završnici Beogradskog pobjednika (22.-28. travnja 2021.)