HRVATSKA JUNIORSKA SELEKCIJA NA 7. KUPU NACIJA U VRBASU (21.-27. svibnja 2023.) Hrvatsku će predstavljati tri juniorke i sedmorica juniora

U Vrbasu (Srbija) od 21. do 27. svibnja 2023. održat će se tradicionalni, međunarodni 7. po redu Kup nacija za juniore i juniorke.

Hrvatska selekcija sudjeluje sa 10 juniorskih reprezentativaca (3 juniorke i 7 juniora).

Hrvatski juniorke i juniori putuju za Vrbas u ponedjeljak, 22. svibnja 2023. godine.

Na kvalitetnom međunarodnom 7. juniorskom Kupu nacija predstavljaju nas:

JUNIORKE:

52 kg Ana Jukičić (Brod)

60 kg Anđelina Filipović (Kutina)

75 kg Julija Božak (Thor Bartolovec)

JUNIORI:

48 kg Mario Nakić (Knin)

54 kg Marko Pralas (Titan Gym)

57 kg Asllan Krasniqi (Rekord Zagreb)

60 kg Mate Jukić (Osijek)

63 kg Matija Berend (Ronin Križevci)

70 kg Ivan Nekić (Ares Zadar)

80 kg Ivan Jukičić (Brod)

Hrvatsku selekciju u Vrbasu vodit će izbornik seniora U-22 Danijel Vekić, izbornik ženske reprezentacije Robert Herić, te trener Mario Jukičić (Brod).

S hrvatskim reprezentativcima u Vrbas putuje i sutkinja Vanesa Drakšić iz Koprivnice.

Na 7. juniorskom Kupu nacija u Vrbasu očekuje se nastup mladih boksačica i boksača iz 15-tak država.

Svima je to odlična provjera u pripremama za Europsko juniorsko prvenstvo u Rumunjskoj od 19. do 31. srpnja 2023. godine.