HRVATSKA BOKSAČKA REPREZENTACIJA IMAT ĆE DVA JAKA GOSTOVANJA U PROSINCU 2022. GODINE – U DANSKOJ I POLJSKOJ! Prvo u goste Dancima 10. prosinca, a potom Poljacima 16. XII. 2022.

Hrvatski boksačice i boksači imat će vrlo ispunjen prosinac 2022., posljednji mjesec u godini. Uz dva međunarodna turnira početkom prosinca (Zagreb Boxing Queen i Grand Prix Zagreb), hrvatska reprezentacija pozvana je na dva gostovanja s respektabilnim suparnicima – u Danskoj i Poljskoj.

Hrvatski boksači imali su u listopadu 2022. u Splitu zajedničke pripreme i jaku međunarodnu provjeru u spektakularnom meču s Italijom u Solinu (8:12), a pobjede za Hrvatsku upisali su Patrik Licul, Noa Ježek, Antonio Grabić i Marko Milun.

Međudržavni susret Danska – Hrvatska planiran je u subotu, 10. prosinca 2022. u Billundu, danskom gradu svjetski poznatom po Lego kockicama u kojem se nalazi i tematski park Legoland. Domaćini iz Danskog boksačkog saveza najavili su i izravni TV-prijenos na nacionalnoj televiziji.

Određen je preliminarni sastav koji bi se trebao suprotstaviti Dancima u muškoj i ženskoj konkurenciji:

Mlađi seniori:

57 kg: ?

71 kg: Fabijan Tomkić

Seniori:

57 kg: Nikola Horvat

60 kg: Patrik Licul

63,5 kg: Ivan Božac

71 kg: Petar Cetinić i Marijan Vujević

75 kg: Bruno Filipčić + još jedan boksač

80 kg: Petar Leskur

86 kg: Marko Ramljak i Matej Uremović

Žene:

57 kg: Dea Bolanča

60 kg: Sara Luzar Smajić

Danskom boksačkom savezu upućena je i molba da pokušaju pronaći protivnicu za našu olimpijsku i doprvakinju Europe U-22 Nikolinu Ćaćić.

Nepunih tjedan dana kasnije, u petak 16. prosinca 2022. planiran je međudržavni susret Poljska – Hrvatska u jednom od najstarijih poljskih gradova Torunu, zaštićenom UNESCO-ovom baštinom, za koji je izbornik Kristijan Hodak zasad odredio sljedeće boksače:

57 kg – Nikola Horvat

60 kg – Patrik Licul

63.5 kg – Ivan Božac

67kg – Marin Jelačić

71 kg – Petar Cetinić

75 kg – Marko Došen

80 kg – Antonio Grabić

86 kg – Matej Uremović

92 kg – ?

+92 kg – Marko Milun

Za međunarodni turnir Grand Prix Zagreb 6.-11. prosinca 2022. zasad su prijavljeni hrvatski reprezentativci: Noa Ježek i Petar Krešimir Knežević (do 71 kg), Petar Pavčec i Marko Došen (do 75 kg), Gabrijel Veočić i Antonio Grabić (do 80 kg), Marko Milun i Luka Pratljačić (+92kg).