HRVATSKA – MAčARSKA OVE SUBOTE U RIJECI

Ove subote s početkom u 19:30 sati u dvorani Mladosti u Rijeci održava se VII. boksački Memorijal “Franko Blagonić”, i to međudržavni susret seniorskih reprezentacija Hrvatske i Mađarske.

Inače, Franko Blagonić bio je međunarodni boksački sudac, dopredsjednik Hrvatskog boksačkog saveza te dugogodišnji predsjednik B.K. Rijeka, te njemu u čast Riječani organiziraju ovaj Memorijal.
Na raporedu je 8 borbi u seniorskoj konkurenciji:
56 kg Nagy Varga – Mirsad Ahmeti
60 Kg Varga Miklos (O) – Stjepan Prtenjača
64 Kg Kate Gyula (O) – Ivan Njegač
69 Kg Klasz Arpád – Borna Katalinic
75 Kg Harcsa Zoltan (O) – Sanjin Pol Vrgoč
81 Kg Nagy Peter – Bojan Mišković
91 Kg Darmos Jozsef – Marko Čalić
91 Kg Tibor Nagy – Bepo Filipi

Uz boksače, iz Mađarske dolaze tri trenera, dva suca i fizioterapeut. Njihova je reprezenracija jedna od jačih u Europi, a u Hrvatsku dolaze sa čak tri Olimpijca za London (Miklos, Gyula i Zoltan), pa našim boksačima i Izborniku Mariju Šivoliji neće biti nimalo lako.
Dolazak mađarskih boksača je u petak u 20 sati kada će biti i službena vaga mađarskih i hrvatskih boksača.
U subotu u 11:00 sati obje reprezentacije posjetit će grob pokojnog “Franka Blagonića” nakog čega slijedi tradicionalni ručak u “Dina”-i inače Blagonićevom restoranu.
Boksa se u subotu u 19:30 sati u dvorani Mladosti.