Hrgović i Sep spremni za Dohu

20151002_121211Hrvatski boksački reprezentativci Filip Hrgović i Hrvoje Sep kreću na Svjetsko prvenstvo u Katar prepuni samopouzdanja i ambicije, te u optimalno formi. Zato obojica očekuju i vjeruju u osvajanje medalja.

Sukus je to konferencije za novinare Hrvatskog boksačkog saveza koju je u petak u Zagrebu uz nazočnost trenera Leonarda Pijetraja, Dalibora Čibarića i Hasana Yousefa vodio predsjednik HBS-a Bono Bošnjak.
– Pred nama je još jedno veliko boksačko natjecanje na koje Hrvatska ide s najvišim ambicijama. Prije dva mjeseca Filip Hrgović i Hrvoje Sep donijeli su nam dugoočekivane europske medalje. Vjerujemo da isto možemo očekivati i na svjetskoj razini – riječi su predsjednika HBS-a Bošnjaka.
Svjetska smotra u katarskoj prijestolnici Dohi okuplja 260 izabranih boksača sa svih kontinenata. Prvi put u povijesti ovo natjecanje nije otvoreno za sve prijavljene, već je plasman trebalo izboriti kroz kontinentalna prvenstva. Filip i Hrvoje svoju su vizu za Katar osigurali osvojivši zlatnu, odnosno brončanu medalju na kolovoškom Europskom prvenstvu u bugarskom gradu Samokovu.
– Nije bilo lako motivirati se za još jedne pripreme nakon EP-a, nakon tako velikog fizičkog i emocionalnog pražnjenja, ali pronašao sam snage i siguran sam da ću u Dohi boksati kako najbolje mogu i znam. Pripreme su bile standardne, a bilo bi još bolje da smo imali sparing partnere različitih stilova. Razmišljam samo o svjetskom zlatu, jedinom zlatom bio bih zadovoljan, to je sljedeća stepenica u ostvarenju moga sna. Naravno, to su moje želje i ambicije, a kad turnir počne vidjet ćemo što je realnost – naglasio je europski prvak u superteškoj kategoriji (+91 kg) Filip Hrgović iza kojeg su dva plasmana zaredom u četvrtfinale SP-a. Ždrijeb turnira održat će se 5. listopada, a prvi mečevi na rasporedu su dan kasnije u popodnevnim i večernjim satima. Na temelju odličnih ovogodišnjih rezultata oba hrvatska reprezentativca mogla bi se naći među nositeljima u svojim kategorijama. To bi im jamčilo povoljniji ždrijeb, odnosno od medalje bi ih dijelile samo dvije pobjede.
– Željni smo uspjeha, željni smo novog dokazivanja, ovaj put na svjetskoj sceni. Siguran sam da ćemo bez obzira na tjelesno stanje pružiti maksimum i biti ravnopravni ili čak i bolji od svjetske konkurencije. Hvala Hrvatskom boksačkom savezu na kvalitetnoj podršci u pripremnom razdoblju – izjavio je Hrvoje Sep, pred kojim je četvrti nastup na svjetskim prvenstvima.
– Pripreme smo odradili otprilike na isti način kao i uoči Europskog prvenstva. Ponekad nam je nedostajalo sparing-partnera, no stanje je bilo zadovoljavajuće, a u amaterskom boksu teško da i može biti bolje. Filipu je najviše pomogao splitski superteškaš Marin Mindoljević. I Hrvoje je prilično napredovao posljednjih mjeseci i siguran sam da se obojica mogu nositi sa svijetom. Hrgović i Sep mogu dobiti svakoga, ali od početka moraju biti sto posto fokusirani – rekao je Leonard Pijetraj, trener reprezentativnog dvojca iz BK Leonardo.
Hrvatski boks može se od 1974. godine pohvaliti sa pet medalja na svjetskim prvenstvima. Prvi i zasad jedini Hrvat sa svjetskim naslovom je, naravno, legendarni Mate Parlov. Nakon njega medalje su osvajali Pero Tadić, Damir Škaro, Filip Palić, te kao posljednji u tom nizu 2005. godine u kineskom Mianyngu – Mario Šivolija.
20151002_120516

20151002_120509