GABRIJEL VEOČIĆ U UTORAK, 9. SVIBNJA BORI SE ZA ČETVRTFINALE SVJETSKOG PRVENSTVA U TAŠKENTU! Gabrijelov protivnik u osmini finala SP-a je Kirgistanac Omurbek Bekzhigit, svjetski studentski prvak!

Hrvatski prvak i prvak Europe U-22 GABRIJEL VEOČIĆ (21) u utorak, 9. V. 2023. nastupa u svom trećem meču u Taškentu, u osmini finala Svjetskog prvenstva!

Gabrijel će se za prolazak u četvrtfinale poluteške kategorije do 80 kg i borbu za medalju boriti protiv Kirgistanca Omurbeka Bekzhigita Uuluau 11. meču iza 11.00 sati (sesija 16 A) po našem vremenu (očekivani početak Gabrijelovog meča u 13.30 sati, možda i ranije).

Gabrijel je dominantno, uvjerljivim jednoglasnim odlukama u prva dva kola pobijedio reprezentativce Moldavije i Jamajke.

Kirgiz Bekzhigit je u 1. kolu bio slobodan, a u drugom je svladao reprezentativca Grčke Michaila Tsamalidisa, također s uvjerljivih 5:0 (četvorica sudaca 30:26, jedan čak 30:25!)

Kirgiz Omurbek Bekzhigit ima samo 23 godine i već spada u svjetski vrh poluteške kategorije – prošle godine postao je Svjetski studentski prvak u Turskoj (na istom natjecanju Luka Pratljačić je osvojio broncu u superteškoj), pobjednik je Beogradskog pobjednika 2022. i osvajač brončane medalje na Azijskom prvenstvu.

Ove godine Kirgistanac se borio na velikom turniru u Debrecenu gdje je podijeljenom odlukom izgubio od Škota Sama Hickeya kojeg Veočić odlično poznaje – svladao je Hickeya na Svjetskom prvenstvu u Beogradu 2021. i u polufinalu Europskog prvenstva U-22 u Poreču!

I Kirgistanac se uspješno borio u poluteškoj kategoriji na Svjetskom prvenstvu u Beogradu 2021. i upisao dvije pobjede i osminu finala.

Omurbek Bekzhigit na velikom Beogradskom pobjedniku pobjeđivao je i kvalitetne poluteškaše iz susjedstva, Crnogorca Petra Marčića, domaće reprezentativce Srbije Sandra Poletana i Stefana Savkovića…

GABRIJEL I PERO VEOČIĆ odlično znaju kakav ih snažan protivnik očekuje u osmini finala Svjetskog prvenstva, a dosadašnjim borbama as iz Broda pokazao je da je u vrhunskoj formi i potpuno spreman za najviše domete!

Od Svjetskog prvenstva u Beogradu 2021. u više od 30 mečeva Veočić ima samo jedan (nezasluženi i kontroverzni!) poraz od Rusa Imama Khataeva!

Upiše li Gabrijel treću pobjedu na SP-u i izbori četvrtfinale, već u srijedu, 10. svibnja borit će se za osiguranu medalju protiv pobjednika meča između Corta Amsterdama iz Gvajane i Španjolca Gazimagomeda Gafurova Jalidova (španjolski olimpijac je veliki favorit!)

GABRIJEL VEOČIĆ upravo je španjolskog olimpijca i prvaka Mediterana pobijedio lani za zlato u finalu Silver Belt turnira u Mariboru!

SRETNO GABRIJELE!

SRETNO DO TREĆE POBJEDE I PROBOJA U ZONU MEDALJA NA SVJETSKOM PRVENSTVU U TAŠKENTU!

Utorak, 9. svibnja 2023. – VEOČIĆ vs. BEKZHIGIT – 11. meč iza 11.00 sati (početak oko 13.30 sati!)

Izravni TV-prijenos borbi sa SP-a je na ARENA FIGHT TV-u!