EUROPSKO JUNIORSKO PRVENSTVO Ni Vučković nije mogao do četvrtfinala, Riječanin Bruno Bačac prošao i borit će se za medalju u četvrtak, 8. VII.

Marko Vučković u kategoriji do 54 kg bio je četvrti hrvatski predstavnik koji je nastupio u ponedjeljak, 5. srpnja u osmini finala Europskog juniorskog prvenstva i treći koji je završio nastup u Tbilisiju (uz njega Luka Jerković do 57 kg i Ivan Mikulić do 50 kg), a ukupno četvrti (prije se oprostio i Ante Milković u kategoriji do 63 kg).

Dečki su se borili žestoko u najjačoj europskoj konkurenciji, pružili maksimum koji mogu u ovom trenutku s obzirom na dugi period problema s (ne)treniranjem i održavanjem forme u epidemiološkim uvjetima, ali nisu mogli proći prema četvrtfinalu i medaljama. Svakako će im borbe u Gruziji biti veliki plus u skupljanju međunarodnog iskustva, a za veliku je pohvalu da cijela reprezentacija u svim mečevima s tribina svim srcem i glasnicama bodri naše momke u ringu.

Jedini koji je u ponedjeljak, 5. srpnja izborio borbu za odličja je Riječanin Bruno Bačac u kategoriji do 48 kg. Bačac je u osmini finala uvjerljivo svladao Nijemca Enesa Akina i imat će priliku za osvojiti medalju u četvrtfinalu u četvrtak, 8. lipnja.

Naš juniorski prvak Marko Vučković iz BK Leonarda u osmini finala borio se s odličnim Slovakom Matušom Janičekom, pokušavao se nametnuti u sve tri runde, no u žestokim, jakim razmjenama Slovak je skupio više bodova i pobijedio jednoglasnom odlukom sudaca.

Pogotovo je Vučković pokušao pritisnuti slovačkog boksača u trećoj rundi kada je bilo jasno da zaostaje u bodovima, nije se štedio i obazirao na skupu cijenu i puno preciznih udaraca koje je primio u stalnim napadima, no Slovak je uspio zadržati meč pod kontrolom.

U utorak, 6. srpnja u okršaje za četvrtfinale kreću naši jaki aduti – superteškaš Lovro Pavčec, Anthony Mirković u kategoriji do 75 kg i Mauro Kelenc do 66 kg. Tu je i teškaš Mateo Pejić (do 80 kg) koji će prvi meč za medalju imati u četvrtak, 8. srpnja 2021.

Uz Brunu Bačca ukupno je to pet hrvatskih boraca još na Europskom juniorskom prvenstvu u Tbilisiju, te uz juniorku Niku Lopac koja će boksati u polufinalu kategorije do 80 kg u petak, 9. srpnja.

Izbornik Zoran Kralj ml. s Brunom Bačcem (desno) koji je izborio četvrtfinale i meč za medalju, te Maurom Kelencom