EP Zagreb: Hlača Europski prvak!

aHrvatski boksački reprezenttivac u kategoriji do 54 kg Matej Hlača osvojio je naslovEuropskog kadetskog prvaka u Zagrebu. Hlača je sjajnom izvedbom protiv Engleza Georgea Bencea potvrdio status najboljeg i zasluženo ponio zlato.

Ovo je šlag na tortu. Odradili smo natjecanjei ovo Europsko prvenstvo na najboljem mogućem nivou. Uz osvajanje zlata Hlače te bronce Lončarića potpuno smo opravdali uloženi trud. Čestitam od srca Mateju jer on j odradio najteži posao. Onaj u ringu – rekao je Bono Bošnjak Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza.

Hrvatska je uspješno okončala ovo natjecanje sa dvije medale. Najboljom reprezentacijom proglašena je reprezentacija Rusije, koja je osvojila čak sedam naslova prvaka.

U dvorani SRC, koja je proteklih 10 dana ugostila 28 reprezentacija i 235 boksača uvijek se tražilo mjesto više. Osobito, kad su boksali Hrvati. Napomenio da smo uz medaljaše osvojili i dva peta mjesta.