EP U22: Ispali Pijetraj, Jugović i Sobjeslavski

Loš start hrvatskih boksača na Europskom prvenstvu za seniore do 22 godine. iako se očekivalo puno od pomčađene generacije, prva tri naša natjecatelja završila su svoj nastup u Rusiji u svojim prvim mečevima.

Tijesno sa 3:2 izgubio je Erik Pijetraj od Azerbajđanca Bakhtiyar Gazibeyova. Nažalost, ovo mu je treći poraz u prvom kolu zaredom na Europskim prvenstvima do 22 godine.

Slijedeći poraz upisao je Mihael Jugović 4:1 od Gruzijca Eskerkhan Madijeva, koji je 2017. bio Europski prvak na U22, a lani osvajač 10 mjesta na istom natjecanju.

Tercet poraza zaokružio je Mladen Sobjeslavski u 75 kg. Njega je eliminirao sa 4:1 Španjolac Pablo Coj Bernal. Interesantno je da je tog Španjolca lani na Europskom prvenstvu za mlađe seniore pobijedio Gabrijel Veočić.

U turniru ostala su još tri naša predstavnika. Matej Uremović, koji boksa danas kasnije i čiji susret možete pratiti na facebook stranici EUBC live. Te još Filip Poturović (60 kg) i Luka Pratljačić (+91 kg).