EP MLAĐIH SENIORA U BUDVI (13.-24. X. 2021.) Šestorica Hrvata pod vodstvom Preskara i Mitrovića među 367 boksača iz 38 zemalja

Na Europskom prvenstvu mlađih seniora u Budvi od 13. do 24. listopada 2021. godine Hrvatsku će predstavljati šestorica perspektivnih boksača rođenih 2003. i 2004. godine.

Europska boksačka konfederacija EUBC objavila je da će predstojeće EP u Crnoj Gori biti rekordno po broju sudionika – prijavljeno je 367 boksačica i boksača iz 38 zemalja:

Albanija, Armenija, Azerbajdžan, Bjelorusija, Belgija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Cipar, Crna G0ra, Češka, Danska, Estonija, Finska, Gruzija, Grčka, HRVATSKA, Izrael, Italija, Kosovo, Latvija, Litva, Moldovija, Mađarska, Nizozemska, Norveška, Njemačka, Poljska, Rumunjska,, Rusija, Sj. Makedonija, Srbija, Slovačka, Slovenija, Španjolska, Švedska, Švicarska, Turska i Ukrajina.

Hrvatsku će predstavljati:

Kategorija do 54 kg     Tomislav Letinić  2004. godište (Arena Pula)

Kategorija do 60 kg     Ivan Ante Gregurić  2004. (Leonardo Zagreb)

Kategorija do 63.5 kg   Deni Alagić 2003. (Metalac Zagreb)

Kategorija do 67 kg      Leon Buzik  2004. (Rijeka)

Kategorija do 71 kg       Petar Krešimir Knežević 2003. (Sveti Donat Zadar)

Kategorija do 75 kg       Antonio Grabić  2003. (Leonardo)

S reprezentacijom u Budvu nije u mogućnosti putovati izbornik Dražen Kuhar iz Koprivnice, pa će naše boksače na Europskom prvenstvu voditi treneri Mario Preskar iz Zagrebai i Nenad Mitrović iz Zadra koji su nedavno vodili našu selekciju i na velikom turniru mladih u Subotici, na Vojvođanskoj zlatnoj rukavici.

Prošle godine na Europskom mlađeseniorskom prvenstvu u Budvi Hrvatska je nastupila sa sedam predstavnika, a trojica reprezentativaca u sadašnjem sastavu nastupili su i prošle godine na EP-u 2020. (Deni Alagić, Petar Krešimir Knežević i Antonio Grabić).

Hrvatska se lani s EP-a u Budvi vratila s jednom medaljom – broncu je osvojio Čapljinac Josip Ćorić u superteškoj kategoriji (u međuvremenu je prešao u seniore).