EP Mlađi seniori: Ruska dominacija u finalu

Završilo je ovogodišnje Europsko prvenstvo za mlađe seniore, koje se od 6. lipnja boksalo u Anapi. Od deset težinskih kategorija, u devet su domaćini Rusi imali predstavnike te su u konačnici osvojili čak 8 naslova. Uz njih koji su uz to osvojili i jedno srebro, n drugoj poziciji je reprezentacija Gruzije sa jednim zlatom, dva srebra i jednom broncom, dok je po osvojenim medaljama treća Italija sa zlatom i broncom.

Što se Hrvatske tiče, nastupili smo sa osam boksača Ivanom Prskalom (56 kg), Martinom Gulanom (60kg), Besnikom Oracom (64 kg), Josipom Gečevićem, (69 kg), Mladenom Sobjeslavskim (75 kg), Matejem Uremovićm (81 kg), Marijanom Brnićem (91 kg) i Lucijanom Ćosićem (+91 kg).  Momci su u na kraju bili 19. reprezentacija od 28 europskih sudionika. Što se pojedinačnih rezultata tiče, najbolje plasirani je Martin Gulan, kao 5. u Europi. On je izgubio od kasnijeg Prvaka Rusa Beslama Khamazeva. Od Prvaka Europe je u prvom kolu izgubio i Josip Gečević, dok su od brončanih medaljaša izgubili naši Oraca od Moldavca Egora, Sobjeslavski od Engleza Reesa i Uremović od Poljaka Soczynskog.

Na Europskom prvenstvu u ruskoj Anapi odboksano je 162 borbe, a kompetitivnost i kvaliteta se najbolje vidi u činjenici da ih je samo 3 završilo tehničkim nokautom i jedan tehničkim nokautom uslijed ozljede što je 2,5 posto.  Izdvojit ćemo i činjenicu da je hrvatski sudac Zvonko Maloseja sudio finale.