EP Kadeti: Pejić viceprvak Europe

Hrvatski boksač Mateo Pejić u kategoriji 76 kg, postao je novi viceprvak Europe u Gruziji. Sjajan turnir je iza našeg boksača, koji je za medalju slavio sa Mađarom, dok je za finale pobijedio Irca.

Nažalost malo mu je trebalo da pobijedi u finalu i Ukrainca Iliju Pavlova, ali su suci ipak dodijelili pobjedu 4:1 Pavlovu. Sjajan je to uspjeh, ali za Hrvatsku ovo prvenstvo još nije gotovo. U drugom danu finala u nedjelju imamo još jednog predstavnika u borbi za zlato. Lovro Pavčec (105 kg) boksa sa domaćinom Gruzijcem, a vjerujemo kako će to biti za Lovru odličan suparnik.

U Tbilisiju je na Europskom kadetskom prvenstvu nastupilo 316 boksača i boksačica iz 30 zemalja starog kontinenta. Danas je nakon prvog dana finala, novih sedam Prvakinja Europe, tri iz Engleske te po jedna iz Ukrajine, Cipra, Mađarske i Italije. Kod kadeta, danas su okrunili deset novih prvaka Europe, Četiri iz Gruzije, dva iz Ukrajinete po jedan iz Italije, Engleske, Armenije i Irske.