EP juniori: Veočić viceprvak Europe

Hrvatski juniorski reprezentativac Gabrijel Veočić u srednjoj kategoriji postao je viceprvakom Europe na Europskom prvenstvu u boksu, koje je upravo završilo u bugarskoj Albeni. Veočić je u tijesnom finalnom susretu prvenstva odlukom sudaca 4:1 izgubio od domaćina Danijela Lyubenova.

– Gabrijel borbu nije izgubio, ali nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Bugara u Bugarskoj. Imao je prije finala tri teška meča u kojima je savladao Litvanca, Rusa i Ukrainca. A sama završnica da je bila u bilo kojoj drugoj državi vjerojatno bi ju suci dodijelili nama – rekao je Izbornik Pero Veočić. Uspješno je za Hrvatsku okončalo 10-dnevno europsko prvenstvo u Albeni na kojoj je nastupilo 244 boksača iz 32 zemlje. Boksači Lijepe naše vraćaju se sa srebrom Veočićai broncom Matka Prtenjače (54 kg) koji je domedalje stigao odboksavši posljednju rundu sa slomljenom rukom. Uz Izbornika boksače su vodili treneri Nikola Švalj i Dorijan Čalić, a podsjetimo da su ostali hrvatski natjecatelji Noa Ježek, Filip Mumlek, Diego Mamić i Roko Bukvić zaustavljeni u svojim prvim susretima prvenstva. Za Hrvatski boksački savez ovo je ujedno i osma europska medalja ove godine, ,nakon seniorskog srebra na U22 Tonija FIlipija u Rumunjskoj, Seniorske bronce Damira Plantića iz Ukraine, seniorske bronce prvenstva EU Sare Beram iz Italije, te kadetskih srebra Andrije Badža i Antonija Grbića te bronce Borne Lončarića iz Rumunjske.