EI: Pobjeda Filipija

Sjajno je otvorio Europske igre Toni Filipi u teškoj kategoriji. On je podijeljenom odlukom sudaca 3:2 pobijedio Džemala Bošnjaka iz Bosne i Hercegovine.

Toni je imao i jaku podršku s tribina među ostalima i olimpijca Antun Glasnović i Giovanni Cernogoraz.

Filipija u slijedećem kolu koje je na rasporedu 23.6. u nedjelju, boksa protiv Irca Anthony Browne.

Više o Ircu:

91KG – ANTHONY BROWNE – IRELAND (IRL)
Rođen: 01/01/1995
Grad : Dublin
Klub : St. Michael’s Athy

2019 – Cologne Boxing World Cup (Cologne, GER) 2nd place – 91KG Lost to Muslim Gadzhimagomedov
(RUS) 5:0 in the final; Won against Brandon Rees (AUS) 5:0 in the semi-final; Won against Wang Zhibao
(CHN) AB 2nd round in the quarter-final
2019 – Irish National Championships 1st place – 91KG Won against Kenneth Okungbowa (IRL) RSCI 3rd
round in the final; Won against Kirill Afanasev (IRL) 3:1 in the semi-final; Won against Liam Greene (IRL) 4:1
in the quarter-final
2018 – Eindhoven Box Cup (Eindhoven, NED) 1st place – 91KG Won against Seydi Coupe (FRA) 5:0 in the
final; Won against Peter Mullenberg (NED) 3:2 in the semi-final; Won against Joshua Woods (ENG) 5:0 in the
quarter-final
2018 – Haringey International Tournament (Haringey, ENG) 5th place – 91KG Lost to Bryce Goodridge (ENG)
5:0 in the quarter-final
2018 – Irish National Championships 3rd place – 81KG Lost to Caoimhin Hynes (IRL) 3:2 in the semi-final;
Won against David Tsotsoria (IRL) 5:0 in the quarter-final
2017 – Tammer Tournament (Tampere, FIN) 2nd place – 81KG Lost to George Crotty (ENG) 5:0 in the final;
Won against Bakary Mamadou Diabira (FRA) 3:2 in the semi-final; Won against Liridon Nuha (SWE) 4:0 in the
quarter-final
2017 – Celtic Box Cup (Dungarvan, IRL) 1st place – 81KG Won against Harley David O’Reilly (CAN) 4:1 in
the final; Won against Sean Conroy (IRL) 5:0 in the semi-final
2017 – Dublin International Round Robin Tournament (Dublin, IRL) 5th place – 81KG Lost to Georgiy
Kushitashvili (RUS) RSCI 1st round
2017 – Irish National Championships 2nd place – 81KG Lost to Joseph Ward (IRL) 4:1 in the final; Won against
Sean Allen (IRL) 5:0 in the semi-final; Won against Sean Conroy (IRL) 3:2 in the quarter-final
2017 – Irish U22 National Championships 3rd place – 81KG Lost to Brian Kennedy (IRL) 2:1 in the semi-final;
Won against Tom Kearney (IRL) 3:0 in the quarter-final
2016 – Celtic Box Cup (Dungarvan, IRL) 1st place – 81KG Won against Jack Bowen (AUS) 2:1 in the final;
Won against Matthew Tinker (IRL) 3:0 in the semi-final
2015 – Irish National Championships 7th place – 81KG Lost to Sean McGlinchey (IRL) WO in the quarter-final
2015 – Celtic Box Cup (Dungarvan, IRL) 2nd place – 81KG Lost to Matthew Tinker (IRL) 2:1 in the final; Won
against Lukasz Stanioch (POL) 3:0 in the semi-final
2015 – Irish National Championships 7th place – 81KG Lost to Chris Blaney (IRL) 2:1 in the quarter-final
2014 – Irish National Championships 7th place – 75KG Lost to Christy Joyce (IRL) 3:0 in the quarter-final