Dogovorena suradnja sa Katarskim boksačkim savezom

qatar-predsjednikČelnike Hrvatskog boksčkog saveza na sastanak je pozvao Predsjednik Katarskog boksačkog saveza Yousuf Ali Al Kazim. U privatnoj VVIP loži dvorane Svjestkog prvenstva u boksu, Hrvatse je pozdravio i Glavni tajnik Katarskog saveza Ahmed Ismail Al Zeyara.

Na radnom sastanku Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak čestitao je domaćinima na izvrsnoj organizaciji Svjestog prvenstva, za koju je rekao da će je teško itko nadmašiti.
Ujedno, dogovarana je suradnja na više nivoa Hrvatskog i Katarskog Saveza, kako od priprema, edukacije te trenerske suradnje tako i na nivou službenih osoba, od sudaca ITO-a te Supervisora.
Yousef Ali Al Kazim phvalio je Hrvatske rezultate na svim nivoima te iznio kako je naša zemlja uzor manjim zemljama u svijetu, što se tiče rada, kako boksača, tako i trenera te logistike.
Predsjednik Bošnjak predložio je da suradnja krene što prije, te je Katarce koji će nastupiti u Studenom na turniru u finskom Tampereu, pozvao na zajedničke pripreme u Pulu, što je oduševilo domaćine. Također, Glavni tajnik Katarskog saveza Ahmed Ismail Al Zeyara zamolio je Glavnog tajnika Hrvatskog saveza Marka Marovića da Hrvatska predloži i program edukacije, kako trenera, sudaca tako i tehničkog osoblja čime je Katar u deficitu, a Lijepa naša ima visoko kvalitetne osobe.
Dopredsjednik Saveza Mladen Mikolčević, general bojnik, nadovezao se kako Hrvatska i ubuduće može pružiti punu podršku Katru, te da će i hrvatskim boksačima promjena klime, te dolaazak na visoke temperature u Katru pridonijeti tjelesnoj pripremi i prilagodbi na drugačije uvijete.
– ovo je sjajna prilika i za Katar da od zemlje koja je imala čak tri juniorska viceprvaka svijeta, preeuzme “now how” te nađe rješenje kako zadržati svoje boksače koji se osipaju prije prelaska u seniore – zaključio je Al Kazim.