DERBI REGIONALNE LIGE Vitezovi Zagreb s najjačim snagama na veliki meč u Beogradu protiv Crvene zvezde (nedjelja, 4. srpnja)

Seniorski izbornik Kristijan Hodak odredio je sastav Vitezova Zagreb za meč 2. kola Regionalne boksačke lige u Beogradu protiv Crvene zvezde koji je na rasporedu u nedjelju, 4. srpnja 2021. u 20 sati (prijenos za sve zemlje u susjedstvu na ArenaSport TV-u).

Meč će biti vrhunski boksački spektakl na otvorenom na beogradskom Malom Kalemegdanu.

Prema svim procjenama, susret C. zvezda – Vitezovi Zagreb je sraz najjačih momčadi i pravi derbi Regionalne lige u kojoj se natječu sastavi iz šest država jugoistočne Europe (Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Hrvatska, Sjeverna Makedonija, Slovenija i Srbija).

Naši Vitezovi u 1. kolu u Zagrebu svladali su Radnik iz Bijeljine sa 16:4, a Crvena zvezda je pobijedila Maribor 14:6. U B skupini Regionalne lige održan je već meč 2. kola Radnik Bijeljina – Maribor i momčad iz BiH bila je uvjerljiva sa 16:4 (boduje se deset mečeva, osam seniorskih i dva između mlađih seniora).

Dvije prvoplasirane ekipe iz svake skupine ulaze u doigravanje s vodećima iz druge skupine u kojoj su Željezničar Sarajevo, Podgorica (Crna Gora), Vardar Skoplje (Makedonija) i Loznica (Srbija).

Izbornik Hodak izabrao je najjače snage koje može imati na raspolaganju i u sastavu za Beograd je šest seniorskih reprezentativaca koji su se borili u 1. kolu protiv boksača Radnika iz Bijeljine (Filip Kolak, Diego Mamić,  Filip Poturović, Gabrijel Veočić, Leo Cvetković i Luka Pratljačić).

Sjajni osječki superteškaš Luka Pratljačić (crveni dres) kroz Regionalnu ligu vraća se na veliku scenu FOTO: Laura Zorko/Kontura

Osječki superteškaš Luka Pratljačić upravo se u tom meču 5. lipnja u Zagrebačkom boksačkom centru na impresivan način vratio u ring nakon 17 mjeseci oporavka od ozljeda (pobjeda prekidom u 1. rundi).

Sastav Vitezova Zagreb za meč protiv Crvene zvezde u nedjelju, 4. srpnja 2021:

Mlađi seniori

60 kg: Ante Ivan Gregurić

64 kg: Franko Tonsa

Seniori:

56 kg: Filip Kolak

60 kg: Diego Mamić

64 kg: Filip Poturović

69 kg: Petar Cetinić

75 kg: Gabrijel Veočić

81 kg: Leo Cvetković

91 kg: Kristijan Duje Gaćina

91+ kg: Luka Pratljačić

Sastav Vitezova Zagreb vodi izbornik Kristijan Hodak uz trenere: Doriana Čalića, Mateja Matkovića i Peru Veočića.

S Vitezovima će u Beograd i hrvatski sudac Naim Ramaj, a u vodstvu su predsjednik HBS-a Bono Bošnjak i dopredsjednik HBS-a general Mladen Mikolčević.

Kandidati po kategorijama za sastav Crvene zvezde Beograd:

56 kg: Dušan Janjić, Veljko Gligorić

60 kg: Kristijan Jovanović, Nemanja Gligorić

64 kg: Nemanja Gligorić, Radomir Jovanović, Momčilo Janjić

69 kg: Abazov, Džejlan Toskić

75 kg: Sandro Poletan, Novak Radulović

81 kg: Vladimir Miročinkov, Sandro Poletan

91 kg: Magomedov, Miroslav Savić, Kosta Božović

+91 kg: Milutin Stanković

Službeno vaganje i liječnički pregled održat će se u službenom hotelu na Avali u subotu, 3. srpnja od 18 do 19.30 sati.