DELEGACIJA EUROPSKE BOKSAČKE FEDERACIJE EUBC-a U HRVATSKOJ Predsjednik Natjecateljske komisije EUBC-a Maxim Certicovtev i tehnički delegat Dragoljub Radović s čelnicima HBS-a u završnom obilasku Poreča uoči EP-a za mlađe seniore i ml. seniorke (2.-15. IV. 2024.)

Delegacija Europske boksačke federacije EUBC-a, predsjednik Natjecateljske komisije Maxim Certicovtev (Moldavija) i tehnički delegat Dragoljub Radović (Crna Gora), stigli su u Hrvatsku gdje će u završnoj inspekciji obići Poreč koji je za mjesec i pol dana domaćin Europskog prvenstva za mlađe seniore i mlađe seniorke od 2. do 15. travnja 2024. godine.

Uoči odlaska u Poreč, Maxim Certicovtev i Dragoljub Radović sastali su se i imali u zagrebačkom hotelu ‘Diplomat’ zajedničku večeru s čelnicima Hrvatskog boksačkog saveza, predsjednikom Bonom Bošnjakom, predsjednikom Nadzornog odbora HBS-a Juricom Runtićem i glavnom tajnicom HBS-a Nikolinom Jurić.

Na konstruktivnom sastanku, uz predsjednika Boksačkog saveza Slovenije Roberta Rehera i predsjednika BK Loznica (Srbija) Aleksandra Risimića, razgovaralo se i o daljnjem razvoju boksa u regionalnom okruženju gdje će se ove godine održati brojna velika prvenstva – Hrvatska i Poreč su domaćini čak dva velika natjecanja, EP-a za mlađe seniorke i ml. seniorke u travnju, te najesen Svjetskog prvenstva za mlađe seniore i ml. seniorke (20. listopada – 6. studeni), Beograd je domaćin Europskog seniorskog prvenstva (travanj), a Sarajevo Europskog juniorskog prvenstva (lipanj). Maribor (Slovenija) lani 2023. godine bio je organizator Europskog kadetskog prvenstva, a Budva (Crna Gora) Europskog prvenstva U22 i EUBC kupa.

Predsjednik HBS-a Bono Bošnjak i predsjednik NO-a Jurica Runtić također su članovi komisija Europske boksačke federacije – Natjecateljske komisije i Komisije za marketing i promociju EUBC-a.

Dužnosnici EUBC-a s čelnicima HBS-a u utorak, 13. veljače 2024. otputovali su u Poreč gdje će obići sportska borilišta i smještajne kapacitete za Europsko prvenstvo mlađih seniora i mlađih seniorki, te se sastati s vodećim ljudima Poreča i ‘Plave lagune’.