Četiri nova AIBA suca u Hrvatskom boksačkom savezu

AIBA-logoDanas je na Predsjedniku HBS-a Boni Bošnjaku došla lijepa čestitka iz Svjetske boksačke asocijacije (AIBA). Naime, Hrvatski boksački savez od danas je bogatiji za četiri nova AIBA suca vlasnika 1-zvijezdice.

– Ovo su lijepe vijesti i ponosan sam, kako na naših četvero novih AIBA sudaca, tako i na rad naših stručnih službi, koje su svakako dale svoj obol ovom uspjehu. – rekao je Predsjednik Bošnjak inače član Izvršnog odbora Europske boksačke konfederacije (EUBC) i jedan od inicijatora polaganja u Hrvatskoj, koje se odvilo tijekom Pojedinačnog Prvenstva Hrvatske za seniore u veljači ove godine.

AIBA 1-zvijezdicu (1-star) od danas sa poosom mogu nositi:

Dragan Čović (Osijek)

Edvardo Gustin (Rijeka)

Naim Ramaj (Koprivnica)

Sanjin Žmikić (Rijeka)

Nažalost, iako je bio na polaganju za AIBA suca, nije prošao naš Nikola Kosanović, Presudila je ispravna strogost ispitivača AIBA-e, Finca Allana Roosa i Turčina Yasara Cinara.