Čelnici HBS-a Bošnjak i Runtić na sastanku s dogradonačelnikom Grada Splita Antonijem Kuzmanićem

Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak i savjetnik Jurica Runtić u splitskom poglavarstvu sastali su sa dogradanačelnikom Grada Splita Antonijem Kuzmanićem.

Čelnici HBS-a s dogradonačenilnikom Kuzmanićem razgovarali su o budućih boksačkim projektima u Splitu kao sportskim središtem Splitsko-dalmatinske županije i cijele Hrvatske, s vrlo jako boksačkom scenom na kojoj djeluje desetak klubova koji postižu zapažene rezultate.

Split je prije problema nastalih pandemijom koronavirus bio domaćin velikih boksačkih događaja, a i ovoga proljeća u vrijeme jakih epidemioloških mjera u velikoj dvorani na Gripama bio je organiziran vrlo uspjeli međudržavni susret reprezentacija Hrvatske i Italije.

Intencija je Hrvatskog boksačkog saveza da se u Splitu i nadalje održavaju jaka međunarodna i domaća natjecanja, razgovaralo se o novim projektima, a čelnici HBS-a Bošnjak i Runtić upoznali su dogradonačenika Kuzmanića s programom obilježavanja 100 godina hrvatskog boksa i osnutka Hrvatskog boksačkog saveza.

Predsjednik Bošnjak pozvao je dogradonačelnika i gradonačelnika Grada Splita da budu gosti HBS-a na središnjoj proslavi 100 godina hrvatskog boksa u prosincu 2021. godine.