BROJNA HRVATSKA SELEKCIJA ZA NASTUP NA 61. MEĐUNARODNOM ‘BEOGRADSKOM POBJEDNIKU’ (12.-17. ožujka 2024.) Devet hrvatskih boksača i jedna boksačica predvođeni Gabrijelom Veočićem borit će se za odličja u Beogradu

Hrvatska reprezentacije u brojnom i jakom sastavu nastupit će na tradicionalnom, međunarodnom turniru A kategorije, 61. Beogradskom pobjedniku od 12. do 17. ožujka 2024. godine.

Turnir će se održati u beogradskoj dvorani ‘Aleksandar Nikolić’ (bivši ‘Pionir’), a očekuje se nastup više od 140 boksačica i boksača iz 18 država.

Za brojne boksačice i boksače iz europskih reprezentacija nastup na ‘Beogradskom pobjedniku’ bit će glavni tekst za Europsko prvenstvo za seniorke i seniore u Beogradu od 15. do 29. travnja 2024. godine.

Hrvatsku će na 66. po redu ‘Beogradskom pobjedniku’ predstavljati:

57 kg: Vide Prkačin (Torcida Split)

60 kg: Matej Zebić (Pauk Split)

63,5 kg: Filip Poturović (Nova Gradiška)

67 kg: Fabijan Tomkić (Nokaut Zagreb)

71 kg: Mateo Paulinić (Rovinj)

75 kg: Gabriel Debanić (Leona Zagreb)

80 kg: Gabrijel Veočić (Brod)

86 kg: Nikica Radonić (Split)

92 kg: Aron Vrnoga Gregorio (Joker Split)

ŽENE:

57 kg: Dea Bolanča (Pit Bull Split)

Hrvatsku selekciju na ‘Beogradskom pobjedniku’ vodit će izbornik seniorske reprezentacije Pero Veočić i trener Davor Jurić (BK Split). Naši reprezentativci s trenerima za Beograd kreću u utorak, 12. ožujka 2024. godine iz Zagreba ispred Ureda Hrvatskog boksačkog saveza

Naši predstavnici i prošle godine uspješno su se borili u kvalitetnoj konkurenciji u Beogradu. Prvakinja Sara Beram lani je obranila titulu trostruke uzastopne osvajačice ‘Beogradskog pobjednika’, Petar Krešimir Knežević osvojio je brončanu medalju, a Gabriel Debanić borio se za odličje.