Bošnjaku uručena nagrada “Franjo Bučar”

nagrada-franjo-bucarPredsjedniku Hrvatskog boksačkog saveza Boni Bošnjaku uručena je prestižna nagrada ‘Franjo Bučar‘, najviše državno priznanje za sport. Šandor je jedan od 15 laureata iz cijele države, a nagrade su u Središnjem državnom uredu za šport uručili v.d. zamjenik državne tajnice dr. sc. Krešimir Šamija i predsjednik Odbora za dodjelu Državne nagrade za sport prof. dr. sc. Damir Knjaz.

Nagrada na području sporta “Franjo Bučar”  koje Republika Hrvatska dodjeljuje za iznimna postignuća i doprinos od osobitog značenja za razvoj sporta u Hrvatskoj iznimno je važna i pokazuje priznanje kvalitetnog i uspješnog rada Bone Bošnjaka na čelu Hrvatskog boksačkog saveza.

– Drago mi je što je Republika Hrvatska prepoznala moj rad i uspjehe koje ostvaruje Hrvatski boksački savez. Ovo je nagrada za sve članove boksačkog saveza jer bez njihovog predanog rada i zalaganja mine bismo uspjeli ostvariti ove uspjehe. – izjavio je Bošnjak nakonuručenja nagrade.

Podsjetimo, lani su dobitnici “Bučara” bili i Leonard Pijetraj i Filip Hrgović, dok je 90-tih nagradu primio i Željko Mavrović.

nagrada-fb