Bono Bošnjak: Okršaj timova iz Zagreba i Dalmacije bit će boksački ‘derbi’

Dvorana Sutinska vrela u Zagrebu ugostit će četvrto kolo Premier lige u nedjelju, 15. svibnja s početkom u 20 sati. Ova prva boksačka liga počela je privlačiti veliku pozornost jer na ovim prostorima dugo nije bio viđen ovakav momčadski tip natjecanja. Premier ligu čine timovi iz četiri hrvatske regije – Zagreb, Dalmacija, Slavonija i Istarsko-Primorsko-Goranski tim.

Najbolji klubovi daju boksače iz navedenih regija, a četvrto kolo Premier lige bit će posebno zanimljivo jer se očekuje
boksački ‘derbi’ između timova Zagreba i Dalmacije. Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza  Bono Bošnjak uvjeren je da će četvrto kolo Premier lige biti prava adrenalinska poslastica za gledatelje.
– U nedjelju očekujemo paklenu atmosferu. Uvijek je postojalo određeno rivalstvo na relaciji Zagreb-Split, tako će biti i ovaj put, samo ne na travnjaku, već u ringu. Publika u dvorani Sutinska vrela imat će priliku vidjeti pravi boksački spektakl kakav do sada nije bilo moguće vidjeti na mečevima naših amaterskih borbi. Gledatelji će zaista moći uživati u kvalitetnim mečevima. Nastupit će prvak Europe Luka Plantić, Stipan Prtenjača koji je osvajač mnogih
jakih turnira te višestruki prvak Hrvatske, a iz Splita nam dolazi Marin Mindoljević u superteškoj kategoriji inače APB boksač. On je perspektivan mladi boksač, koji nastupa i za reprezentaciju. Također, nastupit će Marko Zeljko, najbolji boksač s Prvenstva Hrvatske, najbolji tehničar Hrvatske. Publika će moći vidjeti i nastup Alena Babića koji je u teškoj kategoriji proglašen najboljim boksačem za ovu godinu. U ringu će se naći i talentirani Erik Pijetraj, sin izbornika hrvatske boksačke reprezentacije Leonarda Pijetraja. Nastupit će cijela jedna plejada vrhunskih boksača – izjavio je Bošnjak.
Premier liga organizira se na nivou profi mečeva, gledateljima nudi spektakl, a mladim borcima priliku za amfirmacijom. Bono Bošnjak smatra kako to sve doprinosi razvoju i popularizaciji boksa, a mlade potiče da počnu trenirati plemenitu vještinu. Dojmovi Premier lige su jako dobri, a očekivanja velika jer je Hrvatska rasadnik boksačkih talenata koji sada imaju priliku pokazati svoje umijeće široj publici.
– Očekivanja su da će iz svega toga izaći mnogo kvalitetnih boksača, koji će boksati kroz ligu i već ove godine idemo u Bundesligu Njemačke, što je velik uspjeh. Obećao sam da ću dići boks na razini Hrvatske, sada se to počelo ostvarivati. A isto tako radimo na razvoju Regionalne lige (Srbija, Crna Gora, Mađarska, Bugarska). To će biti izrazito zanimljivo – najavljuje Bošnjak.
Ulaz na ovaj boksački spektakl koji će se odigrati u dvorani Sutinska vrela je besplatan, a prijenos
četvrtog kola Premier lige pratite uživo na Sportskoj TV.