Black Forest Cup: Zlatni Ježek i Biletić

IMAG0408Veliki rezultat ostvarila je Hrvatska juniorska reprezentacija na jakom međunarodnom boksačkom turniru Black Forest Cup u Njemačkoj. Vraćaju se u domovinu sa dva zlata, srebrom i dvije bronce.

Zlato su odnjeli odlični Nia Ježek u 70 kg i Josip Biletić u +80 kg, dok je srebro osvojio Matko Prtenjača u 50 kg. Noa Ježek je pobjedio je Irca Quinn Francisa. Zadarski superteškaš Josip Biletić pobijedio je Nijemca Martynov Henrya. U finalu je pak posustao Prtenjača. On nije uspio pobijediti Nijemca Sora Mehmeta. Brončane medalje za Hrvatsku donijeli su Gabrijel Veočić i Frančesko Zahirović

– Trebamo biti zadovoljni. Ovo je bila odlična uvertira za Europsko prvenstvo. Svi se vraćaju s medaljama, ali su ipak najdraže ove zlatne, Ježeka i Biletića -javili su treneri Švalj i Vidaić, koji su s momcima krenuli put Hrvatske.