Biletić brončani na Europskom prvenstvu

Večerašnja borba za finale ipak je završila porazom za Josipa koji je meč izgubio 5:0, osvojivši tako brončanu medalju.

Mlada nada Hrvatskog boksa, superteškaš Josip Biletić završio je natjecanje na prvenstvu osvojivši brončanu medalju u superteškoj kategoriji protiv Aleksei Dronova iz Rusije. Ovo zasigurno nije rezultat koji je Josip priželjkivao no radi se o važnom natjecanju i vrlo dobrom rezultatu koji znači još jednu medalju sa europskog natjecanja za Republiku Hrvatsku.

Podsjetimo da je u Italiju stiglo 334 boksača i boksačica iz 40 europskih zemalja. Hrvatska je nastupila sa šest boksača i pet boksačica, od kojih je Biletić jedini stigao do medalje. U četvrtfinalu u borbi za medalju bilo čak pet djevojaka: Sara Halimi, Nikolina Čačić, Ivona Brnić, Anita Žilić i Antonija Žaja, te još dva boksača Gabrijel Veočić i Noa Ježek.