AMMAR OBIĆ PAO NA DOPINŠKOJ KONTROLI

Hrvatski boksački savez dobio je priopćenje HRVATSKOG ZAVODA ZA TOKSIKOLOGIJU I ANTIDOPING, kako je boksač Ammar Obić pao na dopinškoj kontroli.
Priopćenje dajemo u cjelosti:

PRIOPĆENJE
HRVATSKOG ZAVODA ZA TOKSIKOLOGIJU I ANTIDOPING

Boksač Obić pao na dopinškoj kontroli

2. ožujka 2012.

Na ekipnom prvenstvu Hrvatske u boksu, regija sjever, održanom 21. siječnja 2012. u Velikoj Gorici, Hrvatski zavod za toksikologiju i antidoping (HZTA)proveo je dopinško testiranje. U uzorku boksača AmmaraObića otkrivena je zabranjena tvar carboxy – THC (kategorija S8. kanabinoidi iz Popisa zabranjenih sredstava za 2012).
Analizu uzorka obavio je WADA-in akreditiran laboratorij iz austrijskog Seibersdorfa.
Po primitku rezultata laboratorijske analize uzorka, HZTA je 15. veljače 2012. obavijestila o pozitivnom dopinškom nalazu Hrvatski boksački savez i Ammara Obića.
Sportaš se nije očitovao, u zakonom određenom vremenu, o otvaranju i analizi B uzorka te je Hrvatski zavod za toksikologiju i antidoping donio Odluku o uvođenju privremene suspenzije i inicirao je stegovni postupak. (HZTA)