AIBA: Hrgović Svjetski boksač mjeseca

Filipbaku_2014Hrvatski boksački reprezentativac, član BK Leonardo i WSB momčadi Astana Arlans Filip Hrgović proglašen je boksačem mjeseca ožujka od strane Svjetske boksačke asocijacije AIBA-e. Ovo je izvanredna počast, našem superteškašu koji je na korak do kvalifikacije za Olimpijske igre u Brazilu zahvaljujući odličnim mečevima u Svjetskoj boksačkoj ligi (WSB).

Filip je ove godine nepobjediv. Odradio pet velikih pobjeda nad ponajboljim svjetskim boksačima, čime je potvrdio svoju dominaciju na planeti. Ujedno, maksimalnim brojem bodova te sa četiri prekida potvrdio je prvo mjesto na WSB ljestvici. Do vize za Rio, potrebne su mu još samo dvije pobjede, koje može osigurati u Puerto Ricou i Italiji. Sjajnu vijest Hrvatskom boksačkom savezu priopćio je glavni AIBA-in autor Tibor Kincses, veliki prijatelj našeg Saveza.