11. ZAGREB OPEN ZA KADETE I JUNIORE U ZAGREBAČKOM BOKSAČKOM CENTRU Kralj Tomislav najuspješniji s tri zlata, po dva za Ronin Križevci, Nokaut, Rekord, Titan Gym, Leonardo i Thor Bartolovec, najbolji Adem Gaši, Bernard Grgić i Agata Štajcer

U Zagrebačkom boksačkom centru na Velesajmu održan je 11. Zagreb Open u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.

Najsupješniji s tri zlatne medalje bili su mladi boksači BK Kralj Tomislav (Zagreb): kadeti Mato Šarić (57 kg) i Dominik Palić (75 kg),  te junior Viktor Sejdić (+80 kg).

U konkurenciji juniora po dvije pobjede u finalnim borbama (nedjelja, 30. listopada 2022.) izborili su predstavnici BK Ronin Križevci – Karlo Tokalić (75 kg) i Damjan Ćusek (80 kg) koji je u borbi za zlato pobijedio reprezentativca Šimu Čerinu iz BK Torcide.

Dva zlata osvojili su i predstavnici BK Nokauta Zagreb: Bernard Grgić (63 kg) i Josip Grgić (66 kg).

U kadetskoj konkurenciji po dva zlata u finalnim borbama osvojili su predstavnici BK Rekorda Zagreb (Luka Božurić 48 kg i Asslan Krasniqi 60 kg), te predstavnici Titan Gyma Zagreb: Marko Pralas (52 kg) i Nikola Obrovac (63 kg).

Ukupno dva zlata osvojili su i mladi boksači BK Leonardo Zagreb: junior Patrik Jurčić (70 kg) i kadet Adem Gaši (42 kg).

U ženskoj konkurenciji dva zlata osvojile su mlade boksačice Thor Bartolovca: Valerija Vugrinec i Iva Grozdek.

Najboljom boksačicom 11. Zagreb Opena proglašena je brončana s Europskog kadetskog prvenstva Agata Štajcer (BK Kutina), najbolji kadet je Adem Gaši (Leonardo), a junior Bernard Grgić (Nokaut).

Trofeje najboljima između ostalih dodijelili su i predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak i predsjednik Sportskog saveza Grada Zagreba Vjekoslav Šafranić.

Na 11. međunarodnom Zagreb Openu u organizaciji Zagrebačkog boksačkog saveza nastupili su mladi boksači i boksačice iz Ukrajine, Mađarske, Slovenije i Hrvatske.