Naslovnica

OI mladih: Toni Filipi osvojio srebrnu olimpijsku medalju

11:22 - 27.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

filipiHrvatski juniorski boksački reprezentativac Toni Filipi (91 kg) u tijesnom i nadasve teškom olimpijskom finalu podijeljenom odlukom sudaca osvojio je srebrnu olimpijsku medalju. Zadranin je odlično otvorio susret teške kategorije sa Svjetskim prvakom Kubancem Hernandezom te je dominacijom i čvršćim napadačkim boksom zasluženo osvojio rundu prema sucima (10:9, 10:9 i 9:10). U nastavku je Filipi nastavio sjajno te je druga runda završila u njegovu korist (10:9, 9:10, 10:09 ukupno (20:18, 19:19, 19:19). U trećoj rundi Kubanac Yordan Alain Hernandez Morejon, više napada, ali sve završava na bloku Filipija. Međutim suci posljednju rundu jednoglasno daju Kubancu (9:10, 9:10 i 9:10 ukupno 29:28, 28:29 i 28:29) koji uzima zlato.
Slika 2: Luka Plantić brončani i Toni Filipi Srebrni sa OI
oba-oi

Read More

Izvanredni prijelazni rok 5-15 rujna

09:17 - 26.08.2014. in Vijesti

Obzirom na nadolazeći izvanredni prijelazni rok 5-15 rujna u nastavku ćete pronaći izvod iz pravilnika vezano za isti.

Read More

OI mladih: LUKA PLANTIĆ OSVOJIO BRONČANU OLIMPIJSKU MEDALJU

14:17 - 25.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

PLLuka_AIBAHrvatski juniorski boksački reprezentativac Luka Plantić (75 kg) osvojio je prvu olimpijsku medalju u modernoj povijesti Hrvatske i prvu boksačku na Olimpijskim igrama mladih uopće! Sesvečanin je u borbi za broncu na boksačkom turniru Olimpijskih igara mladih u Kini jednoglasnom odlukom sudaca 3:0 porazio Uzbekistanca Kozimbeka Mardonova – Sretan sam. Sve je super, samo me sada kad sam se ohladio nakon meča sve boli – javio je brončani olimpijac Luka Plantić.

Read More

OI mladih: Toni Filipi u finalu Olimpijskih igara

13:58 - 24.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

Hrvatski juniorski reprezentativac Toni Filipi plasirao se u finale Olimpijskih igara mladih u Kini. Filipi je u polufinalu pobijedio Koreanca Kima na bodove. Iako je borba superiorno pripala Filipiju, suci su meč bodovali sa 2:1 za hrvatskog boksača. Viceprvak svijeta Filipi će u finalu u srijedu jurnuti na aktualnog Svjetskog prvaka Hernandeza, kojem je u finalu svjetskog prvenstva uzeo jednu od tri runde. Nadamo se da će mu u Kini uzeti barem dvije.

Read More

OI mladih: Plantić za broncu sa Uzbekistancem

13:47 - 24.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

Hrvatski juniorski reprezentativac Luka Plantić (75 kg, BK Sesvete) borit će se za brončanu medalju na Olimpijskim igrama mladih u Kini. Viceprvak svijeta Plantić nije uspio pobijediti aktualnog Svjetskog prvaka za prolazak u finale. Sesvečanin je izgubio 3:0 (29:28, 29:28 i 29:28) s tim da je svaka runda bila 2:1 kod bodovnih sudaca. Luka ima priliku sutra izboriti broncu protiv Uzbekistanca Mardonova (brončanog sa SP u Bugarskoj), kojeg je sa 2:1 pobijedio Ukrajinac GADZHYIEVA Plantićeve mušterije sa polufinala iz Bugarske.

Read More

OI mladih: Prtenjača tijesno izgubio četvrtfinale

14:51 - 23.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

Hrvatski juniorski boksač Luka Prtenjača (69 kg) tijesno je izgubio u četvrtfinalu Olimpijskih igara mladih, koje se ovog mjeseca održavaju u Kini. U odličnom dvoboju, Prtenjaču je 3:0 (29:28, 29:28 i 29:28) pobijedio Dominikanac Juan Solano.

Read More

OI mladih: Solidan ždrijeb Hrvata

13:41 - 22.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

fotografija 4- Prtenjača i Filipi dobili su dobar ždrijeb, samo Plantić ide odmah na Svjetskog prvaka Rusa – javio je odmah nakon ždrijeba boksačkog turnira Olimpijskih igara Mladih iz Kine Marijo Šivolija Jelica – trener reprezentacije.
Hrvatski boksači, Viceprvaci svijeta, imaju veliku priliku osvojiti prve boksačke medalje za Hrvatsku na OI mladih u Nanjingu. Luka Prtenjača (69 kg, BK Sesvete) u četvrtfinalu se sutra bori sa brončanim sa SP-a Dominikancem Juan Solanom. Ukoliko prođe njega, u polufinalu ga čeka bolji iz dvoboja Talijana Lizzija i Gruzijca Kharabadzea.