Naslovnica

OI mladih: Prtenjača tijesno izgubio četvrtfinale

14:51 - 23.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

Hrvatski juniorski boksač Luka Prtenjača (69 kg) tijesno je izgubio u četvrtfinalu Olimpijskih igara mladih, koje se ovog mjeseca održavaju u Kini. U odličnom dvoboju, Prtenjaču je 3:0 (29:28, 29:28 i 29:28) pobijedio Dominikanac Juan Solano.

Read More

OI mladih: Solidan ždrijeb Hrvata

13:41 - 22.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

fotografija 4- Prtenjača i Filipi dobili su dobar ždrijeb, samo Plantić ide odmah na Svjetskog prvaka Rusa – javio je odmah nakon ždrijeba boksačkog turnira Olimpijskih igara Mladih iz Kine Marijo Šivolija Jelica – trener reprezentacije.
Hrvatski boksači, Viceprvaci svijeta, imaju veliku priliku osvojiti prve boksačke medalje za Hrvatsku na OI mladih u Nanjingu. Luka Prtenjača (69 kg, BK Sesvete) u četvrtfinalu se sutra bori sa brončanim sa SP-a Dominikancem Juan Solanom. Ukoliko prođe njega, u polufinalu ga čeka bolji iz dvoboja Talijana Lizzija i Gruzijca Kharabadzea.

Read More

Preminuo istaknuti hrvatski boksač Mladen Jozić

12:18 - 19.08.2014. in Vijesti

20140819_140845U Zagrebu je u 89. godini umro istaknuti hrvatski boksač Mladen Jozić, višestruki prvak Hrvatske i Jugoslavije.
Po struci stomatolog, Mladen Jozić je bio jedan od učenika Zlatka Hrbića, Jimmya Liggetya i Franje Slivaka, a natjecao se u lakšim kategorijama, od muhe do lake kategorije. Boksao je 13 godina u Croatiji Zagreb, Željezničaru koji je kasnije preimenovan u Lokomotivu te BK Signal. U našim krajevima ga najviše znaju po činjenici da nikada u karijeri nije bio nokautiran.
Sahrana Mladena Jozića bit će u četvrtak 21.08.2014. u 13.20 sati na Mirogoju.

Read More

Prvenstvo EU: Mindoljević izgubio prekidom četvrtfinale

16:42 - 13.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

Hrvatski reprezentativac u superteškoj kategoriji Marin Mindoljević izgubio je prekidom u 1. rundi četvrtfinala Prvenstva Europske Unije u Sofiji.
Bolji od Marina u borbi za odličje bio je brončani Europljanin, Gruzijac Bakhtidze.

Read More

Prvenstvo EU: Vrgoč izgubio medalju u borbi s Europskim prvakom

16:25 - 13.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

Hrvatski boksački reprezentativac u srednjoj kategoriji Sanjin Pol Vrgoč izgubio je u borbi za medalju na Prvenstvu Europske Unije u Bugarskoj. Sanjin je nakon uspješne pobjde nad Turčinom, u četvrtfinalu zasluženo izgubio na bodove od Europskog prvaka Mađara Baszkai Balaja 3:0. Danas još za medalju boksa superteškaš Marin Mindoljević.

Read More

Prvenstvo EU: Vrgoč mastralno do pobjede

17:20 - 11.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

Hrvatski boksački reprezentativac Sanjin Pol Vrgoč (75 kg, BK Pula) ostvario je prvu pobjedu za našu izbornu vrstu. Sanjin je maestralno i nadmoćno porazio jednoglasnom odlukom sudaca 3:0 (30:27, 30:27 i 30:27) Turčina Evrena Tibukoglu.
- Potpuno je pretukao protiuvnika u sve tri runde. Prezadovoljni smo, sad idemo gledati borbu predstojećeg protivnika – javio je trener Dorian Čalić.
Sutra je za naše slobodan dan, a u srijedu za medalju boksaju Sanjin Pol Vrgoč sa Europskim prvakom Mađarom Balaj Baszkai koji je pobijedio na bodove Škota Browna, te superteškaš Marin Mindoljević sa Gruzijcem BAKHTIDZE Mikheilom brončanim Europljaninom iz 2011.

Read More

OI mladih: Reprezentacija otputovala u Kinu

17:00 - 11.08.2014. in Međunarodni turniri i prvenstva, Vijesti

20140811_122601Hrvatski juniorski boksači, sve odreda viceprvaci svijeta, otputovali su danas sa službenom delegacijom Hrvatskog olimpijskog odbora u Nanjing gdje će se ovog mjeseca održati Olimpijske igre mladih. Luka Prtenjača (69 kg, BK Sesvete), Luka Plantić (75 kg, BK Sesvete) i Toni Filipi (91 kg, BK Zlatna rukavica) u društvu trenera reprezenracije Marija Šivolije Jelice otišli su na 20-dnevno natjecanje.